زنان زایمان

هزینه-واژینوپلاستی

هزینه واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی جهت جوانسازی واژن می‌باشد که با تقویت، استحکام بخشیدن و بازیابی عضلات و پوست بافت واژن انجام می‌شود. واژینوپلاستی ممکن است به دلیل انجام زیبایی و جوانسازی واژن انجام شود یا به منظور بهبود عملکرد واژن. گاهی اوقات همراه با واژینوپلاستی جراحی‌های دیگری مانند لابیاپلاستی (اصلاح ظاهر لابیا مینور و یا لابیا ماژور)، کاهش اندازه‌ی کلیتوریس و یا پرینوپلاستی (ترمیم پرینه) نیز به صورت همزمان انجام می‌شود. اگر قصد انجام لابیا پلاستی به عنوان یک روش جهت جوانسازی و یا بهبود عملکرد واژن را دارید در مورد هزینه‌های آن ممکن است دچار پرسش‌هایی شوید. در ادامه‌ی این مقاله توضیحاتی راجع به مواردی که بر هزینه‌های واژینوپلاستی تاثیر گذار می‌باشند ارائه می‌شود.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه های جراحی واژینوپلاستی

فاکتورهای تاثیرگذار بر جراحی واژینوپلاستی به شرح زیر است :

تخصص پزشک

مهمترین بخش هزینه‌ی واژینوپلاستی مبلغی است که پزشک به عنوان دستمزد دریافت می‌نماید. واژینوپلاستی توسط جراح پلاستیک و یا متخصص زنان قابل انجام است. هر کدام از این پزشکان با توجه به تخصص و تجربه‌ی کاری خود ممکن است هزینه‌های مختلفی جهت مشاوره، ویزیت، انجام جراحی و معاینات پس از جراحی دریافت نمایند. برخی از پزشکان در قبال مشاوره و یا ویزیت‌های پس از جراحی هیچ گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند اما برخی دیگر برای هر جلسه‌ی ویزیت و معاینه مبلغ ثابتی را دریافت می‌نمایند بنابراین با توجه به اینکه ممکن است پس از جراحی به چند جلسه جهت ویزیت و معاینه احتیاج داشته باشید ابتدا در مورد هزینه‌ی جراحی و هزینه‌ی ویزیت‌های پس از جراحی به طور کامل اطلاعات لازم را کسب نمائید.

هزینه‌ متخصص بیهوشی

واژینوپلاستی ممکن است با بیهوشی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود. در صورتی که جهت بیهوشی احتیاج به یک متخصص بیهوشی باشد میزان هزینه‌ی جراحی بیشتر می‌شود.

مکان انجام واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یک جراحی سرپایی است که ممکن است در بیمارستان و یا یک کلینیک جراحی مجهز انجام شود. هزینه‌هایی که بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی دریافت می‌نمایند بسیار بیشتر از بیمارستان‌ها و مراکز دولتی می‌باشد بنابراین اگر در تهیه هزینه‌های واژینوپلاستی دچار مشکل هستید از پزشک خود بخواهید که شما را به یک مرکز جراحی دولتی معرفی نماید. اکثر پزشکان هم در مراکز خصوصی و هم در مراکز دولتی مشغول به کار هستند و می‌توانند با توجه به بودجه‌ی شما بیمارستان دولتی و یا خصوصی را جهت جراحی انتخاب نمایند.

هزینه‌ بیمارستان و تجهیزات اتاق عمل

با توجه به اینکه واژینوپلاستی در یک اتاق عمل مجهز باید انجام شود هزینه‌های مربوط به پرستاران، بهیاران، دستیار جراح، تکنسین اتاق عمل، داروها و تجهیزاتی که حین عمل استفاده می‌شود به علاوه هزینه‌ی مراقبت‌های پیش و پس از جراحی جزء هزینه‌های واژینوپلاستی محسوب می‌شود که در کنار دستمزد جراح باید پرداخت نمائید.

جراحی‌های همزمان

همان طور که پیش تر اشاره شد همزمان با واژینوپلاستی ممکن است به جراحی‌هایی مانند پرینورافی با لابیاپلاستی احتیاج داشته باشید بنابراین ممکن است با توجه به لزوم انجام این جراحی‌ها هزینه‌ی جراحی واژینوپلاستی برای شما بیشتر باشد.

هزینه‌های پس از واژینوپلاستی

پس از واژینوپلاستی لازم است تا چند روز در منزل استراحت نمائید، در طی این دوره داروها، لباس‌های مخصوص و یا پانسمان‌هایی ممکن است مورد نیاز باشد. تمام هزینه‌هایی که مربوط به تجهیزات جانبی پس از واژینوپلاستی می‌شود نیز باید جزء هزینه‌های واژینوپلاستی محسوب کنید و برای آنها بودجه‌ی اختصاصی را در نظر بگیرید.

بیمه‌ درمانی

واژینوپلاستی ممکن است به عنوان یک جراحی جهت بهبود عملکرد واژن توصیه شود یا اینکه یک جراحی انتخابی جهت جوانسازی واژن باشد. با توجه به هدف جراحی ممکن است بیمه‌های درمانی بخشی از این هزینه‌ها را پرداخت نماید. به طور کلی بیمه‌های درمانی کشور ما هیچ گونه هزینه‌ای جهت جراحی‌های زیبایی پرداخت نمی‌کنند اما در صورتی که پزشک به عنوان بهبود عملکرد واژن این جراحی را الزامی بداند ممکن است بخشی از هزینه‌ها در صورتی که در یک بیمارستان دولتی انجام شود توسط بیمه‌های درمانی پرداخت شود.

بیمه تکمیلی

با توجه به نوع بیمه‌ی تکمیلی ممکن است بتوانید بیشتر از 50 درصد هزینه‌های جراحی واژینوپلاستی را از بیمه‌ی تکمیلی دریافت نمائید. جهت کسب اطمینان از میزانی که بیمه‌ی تکمیلی جهت جراحی واژینوپلاستی به شما پرداخت می‌نماید بهتر است با نمایندگی بیمه‌ی تکمیلی در شهر خود تماس بگیرید و پس از کسب اطلاعات کامل نسبت به انجام این جراحی اقدام نمائید.

هزینه‌ نهایی واژینوپلاستی

با توجه به اینکه هزینه‌هایی که جراحان و بیمارستان‌ها جهت انجام این جراحی ارائه می‌کنند بسیار متفاوت می‌باشد نمی‌توان یک مبلغ یا رنج قیمت را جهت این جراحی بیان نمود، هزینه‌های جراحی هر ساله با توجه به عوامل متعددی دچار نوسانات قیمت می‌شوند بنابراین با توجه به تخصص و تجربه‌ی پزشک و هم چنین بیمارستانی که انتخاب می‌نمائید ممکن است با قیمت‌های بسیار متفاوتی مواجه شوید. می‌توانید جهت کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه‌های جراحی واژینوپلاستی به مطب پزشک خود مراجعه نمائید و در مورد قیمت جراحی اطلاعات لازم را کسب نمائيد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا