لوگو دکتر بهاره مرادیان
دکتر بهاره مرادیان / زیبایی و جوانسازی واژن / جوانسازی ناحیه تناسلی با تزریق چربی به لابیاماژورها
۴ دقیقه
جوانسازی-واژن-با-تزریق-چربی

جوانسازی ناحیه تناسلی با تزریق چربی به لابیاماژورها

آنچه می خوانید...

بسیاری از خانم ها با کاهش وزن، افزایش سن و همینطور عوامل ژنتیکی ظاهر زیبای بخش های مختلف بدن خود از جمله زیبایی واژن خود را از دست می دهند. همین سبب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود. ناحیه واژن با افزایش سن، چروکیده و پیر می شود. روش های مختلفی برای جوانسازی ناحیه تناسلی وجود دارد که یکی از آن ها تزریق چربی به واژن است. اینکار از طریق تزریق چربی به لابیاماژورها صورت می گیرد. ممکن است تمامی خانم ها بعد از بارداری و داشتن زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین، شاهد دفرمه شدن لابیاماژورهای خود باشند. عدم تقارین در بین لابیاماژورها نیز از شایع ترین مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی است که با تزریق چربی می توان ان را برطرف کرد در ادامه با ما همراه باشیذ تا اطلاعات بیش تری را در خصوص این روش کسب نمایید

تزریق چربی به لابیا ماژور

دستگاه تناسلی خانم ها بر اثر عوامل مختلفی دچار تغییر حالت می شود، چروکیده شده و یا حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد. همین عوامل سبب کاهش اعتماد به نفس خانم ها می شود و رابطه جنسی را با مشکل مواجه می کند. از ساده ترین و مناسب ترین روش ها، تزریق چربی به واژن است که با زیباسازی و جوانسازی، سبب افزایش اعتماد به نفس در خانم ها می شود.

تزریق چربی سبب برجسته شدن دستگاه تناسلی و زیباسازی ناحیه تناسلی همراه با متقارن سازی لابیاها می شود. با برجسته شدن این ناحیه، نیازی به حجیم تر سدن قسمت های دیگر وجود ندارد. یکی از مزایایی که تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ها دارد، این است که ژل ها ممکن است عوارضی را برای بدن خانم ها داشته باشند.

نحوه گرفتن چربی از قسمت های مختلف بدن

چربی که لابیاماژورها تزریق می شود، از قسمت خارجی پا که چربی خوب و مناسبی دارد، گرفته می شود. پس از این ناحیه، چربی شکم و پهلو مناسب ترین ناحیه است، چرا که این نواحی safe تر بوده و نسبت به سایر قسمت های بدن درد کم تری دارد چرا که اعصاب و عروق زیادی ندارد. چربی مورد نیاز ما برای تزریق باید در حدی باشد که بیش از حد بافت برجسته نشود و حالت نکروز پیدا نکند. عمق تزریق چربی در ناحیه مورد نظر، دو سانتی متر است.

نحوه گرفتن چربی از قسمت های مختلف بدن

اگر عمق تزریق چربی بیش تر از 2 سانتی متر باشد، فایده ای نخواهد داشت و بازسازی عروق صورت نمی گیرد. و در صورتی که تزریق چربی سطحی صورت گیرد، بافت دوکالیزه شده دردناک میشود و تزریق چربی تاثیری نخواهد داشت.

برای گرفتن چربی، باید ناحیه ای که از آن چربی گرفته می شود، شست و شو داده شود. برخی متخصصان سانتریفیوژ می کنند، اما با وارد کردن ضربه به چربی، دیگر ان بافت زنده و تازه را نخواهیم داشت. به همین دلیل است که شست و شوی چربی با نرمال سالین سبب داشتن چربی تازه و بهتر خواهد شد. اینکار، شست و شوی چربی نامیده می شود.

پس از آن چربی ها برعکس کرده، آب و مایع در قسمت پایین و چربی در قسمت بالا قرار می گیرد. مایع را دور ریخته و چربی باقی مانده را به ناحیه مورد نظر تزریق می کنیم وچربی باقی مانده را ذخیره کرده و تا دو هفته فریز کرده و در جای خود نگاه میداریم.

نحوه تزریق چربی به لابیاماژورها

تزریق چربی به ناحیه تناسلی با استفاده از تزانزیشن چربی صورت می گیرد. ترانزیشن به این صورت است که بافت چربی از قسمت مورد نظر بدن گرفته شده و به واژن تزریق می شودو قسمت های داخلی و پشتی ران ها، بهترین محل برای برداشتن چربی هاست.

خارج کردن چربی از این نواحی به دلیل مقاوم تر بودن و دیرتر آب شدن و در نتیجه بهتر جذب شدن، راحت تر صورت می گیرد. البته باز هم بسته به وضعیت بیمار و فیزیولوژی بدن وی، ترانزیشن چربی می تواند از دیگر نواحی صورت گیرد.

برای پروسه تزنزیشن چربی ( انتقال چربی ) ابتدا بی حسی به بدن فرد تزریق می شود و سپس با استفاده از دستگاهی، بافت های چربی مقاوم به مقدار لازم برداشته شده و با سیستمی این چربی ها به داخل بافت لابیاماژورها انتقال می یابند. این انتقال کاملا ایزوله و بسته است.

منظور از ایزوله و بسته بودن این است که حتی به چربی ها هوا نمی خورد و در معرض آلودگی ها قرار نمی گیرد. استخراج چربی ها با این روش، کاملا سالم و زنده می مانند برای تزریق آماده می شوند.
تزریق چربی به واژن عملی است که به صورت سرپایی انجام می گیرد. این کار جهت بازسازی و زیباسازی ظاهر واژن انجام می گیرد که می تواند همراه با لابیاپلاستی انجام شود.

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *