لوگو دکتر بهاره مرادیان
۵ دقیقه
جوانسازی ناحیه تناسلی با لیزر

جوانسازی واژن با لیزر

آنچه می خوانید...
قبل و بعد جوانسازی واژن با لیزر

برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال پیش آید که چگونه می توان با انجام جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن به جوانسازی واژن رسید. انواع روش های جوانسازی واژن وجود دارند که می توانند در کوتاه ترین زمان انجام شده و فرد را به نتیجه دلخواه برسانند. یکی از این روش ها، جوانسازی واژن با لیزر است. در این مقاله به انواع لیزرهای مختلف جهت جوانسازی ناحیه تناسلی خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که کدام یک از این ها، انتخاب خوبی می تواند باشد. لازم است بدانید که لیزر ژولیت از جمله لیزرهای پرطرفدار در بین افراد و پزشکان است.

انواع لیزرهای جوانسازی واژن

جوانسازی با لیزرهای مختلف،می تواند تاثیرهای مثبت زیادی داشته باشد. در ادامه به بررسی هر کردام از این لیزرها می پردازیم.

لیزر ژولیت 

هم اکنون لیزر ژولیت از بی عارضه ترین و با کیفیت ترین لیزرهایی است که جهت جوانسازی واژن از آن استفاده می شود. این لیزر با تحریک سلول ها می تواند سبب کلاژن سازی بافت ناحیه درونی و بیرونی واژن شود. این لیزر علاوه بر سبب از بین بردن و کاهش چین و چروک واژن می شود و این کار را با افزایش خونرسانی مخاط واژن انجام می دهد و سبب بهبود فعالیت غدد داخل واژن می گردد.

خانم هایی که دچار خشکی واژن می شوند، می توانند با استفاده از این لیزر، سبب افزایش لغزندگی و ترشحات واژن شوند. همچنین کسانی که به گشادی واژن بر اثر عواملی چون زایمان طبیعی شده اند، با این لیزر می توانند سبب تنگ شدن واژن شده و روابط جنسی لذت بخش تری را با پارتنر خود تجربه کنند.

آیا لیزر ژولیت نیاز به بی حسی دارد؟

جوانسازی با لیزر ژولیت به هیچ نوع بی حسی و بیهوشی ندارد. همچنین هیچ نوع آمادگی و اقداماتی قبل ز این روش نیازی نیست. فقط تنها نکته حائز اهمیت این است که فرد نباید به هیچ نوع عفونتی مبتلا باشد.

لیزر CO2

علیرغم اینکه لیزر ژولیت جهت جوانسازی واژن چه داخل و چه خارج از آن بسیار مفید و موثر است، اما جهت جراحی ها، باید از لیزر CO2 استفاده شود. استفاده از لیزر CO2 حین عمل های جراحی، به دلیل برش های ظریفی که دارد، سبب تبخیر و سوزاندن بافت محلی که به وسیله این لیزر برش داده شده است، می شود.

نتیجه استفاده از این لیزر این گونه است که صدمه حرارتی زیادی را در بافت های اطراف ایجاد می کند. به همین دلیل است که برای عمل های جراحی مانند لابیاپلاستی و پرینورافی، واژینوپلاستی از لیزر CO2 استفاده نمی شود. زیرا صدمه بافتی که بر روی بافت اطراف می گذارد بسیار زیاد است و ممکن است باعث ایجاد اسکار کند.

روش انجام جوانسازی واژن با لیزر

لیزر  RF surgery

کاری که RF surgery انجام می دهد، این است که از امواج رادیویی برای عمل جراحی است و می تواند برش های بسیار ظریف ایجاد می کند و بهترین نتایج را برای عمل های جراحی ناحیه تناسلی ایجاد بکند و هیج صدمه حرارتی به بافت اطراف ایجاد نمی کند.

یکی از روش هایی که خانم دکتر شایان فر با کمک آن لابیاپلاستی انجام می دهد و در حقیقت پرینورافی را انجام می دهد، توسط RF surgery انجام می شود. از فواید استفاده از RF surgery این است که در حقیقت با کمک تجهیزات جانبی مختلفی که دارد، می توان تمام ناحیه تناسلی همانند، برآمدگی های ناحیه پوست را به راحتی با این لیزر و تجهیزات از بین برد. حتی می توان از RF surgery برای از بین بردن خال ها و زگیل ها می توان استفاده نمود. استفاده از این لیزر هیچ گونه اثری از خود باقی نمی گذارد و می توان برای از بین بردن جای اسکار در این ناحیه نیز استفاده نمود.

در بین همه متخصص زنان، تنها متخصص زنانی که برای انجام لابیاپلاستی از RF surgery استفاده می کند، دکتر شایان فر می باشد. در ضمن RF surgery هم برش های ظریفی دارد و همزمان خونریزی در محل برش را به راحتی کنترل می کند. به همین دلیل اقداماتی مانند عمل های جراحی، برداشتن خال، شایعات ناحیه تناسلی و زگیل های تناسلی را می توان با کمک RF surgery بدون داشتن کمترین درد و به راحتی می توان برداشت.

مراقبت های پس از جوانسازی واژن با لیزر

  • پس از جوانسازی واژن با لیزر، فرد به راحتی به انجام فعالیت های روزانه خود می پردازد.
  • این روش نیازی به مراقبت خاصی ندارد و عوارضی نیز نخواهد داشت.
  • بعد از انجام جوانسازی واژن با لیزر فرد می تواند به راحتی به فعالیت های روزانه خود بپردازد.
  • داشتن رابطه جنسی تا 3 روز پس از لیزر ژولیت ممنوع است.
  • به مدت یک هفته از رفتن به استخر و یا در داخل آب اجتناب شود.

از چه زمانی تاثیر جوانسازی واژن با لیزر نمایان می شود؟

جهت جوانسازی واژن با لیزر، تا دو هفته پس از اولین جلسه لیزر، فرد می تواند شاهد نتیجه و روند تغییرات شود. معمولا بین 2 الی 3 ماه طول می کشد تا فرد تاثیر لیزر را به طور کامل ببیند.

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *