لوگو دکتر بهاره مرادیان
۴ دقیقه
روش های جوانسازی ناحیه تناسلی

روش های جوانسازی واژن

آنچه می خوانید...
انواع روش های جوانسازی واژن

امروزه جهت زیباسازی و جوانسازی واژن، روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها با کم ترین درد و عوارض همراه است. بافت و پوست واژن همانند بافت پوست صورت است که در طول زمان، دچار تغییراتی می شود. با از دست رفتن کلاژن، این ناحیه دچار شل شدگی می شود. این افتادگی و شل شدگی به ویژه در ناحیه اطراف دهانه واژن مشهودتر است. هر نوع عارضه ای با افزایش سن، زایمان، سبک زندگی و استعداد ژنتیکی می تواند در این ناحیه اتفاق بیفتد و نارضایتی در روابط جنسی را سبب شود. بنابراین با مراجعه به بهترین متخصص زنان و زایمان می توانید به رفع مشکل بپردازید.

چرا باید به جوانسازی ناحیه تناسلی پرداخت؟

از عواملی که می تواند بر زیبایی و جوانی اندام های بدن تاثیر بگذارد، افزایش سن است. افزایش سن، کاهش تولید کلاژن را در تمامی اندام ها به دنبال دارد. همین امر می تواند بر روی سطوح مخاطی بدن از جمله ناحیه تناسلی، تاثیر بگذارد. انواع روش های جوانسازی واژن می تواند هم به صورت تهاجمی و هم به صورت غیرتهاجمی باشد که سبب بازگشت واژن به حالت طبیعی خود می شود.

جراح با بررسی آناتومی ناحیه تناسلی و مشکلی که به لحاظ زیبایی دارد، بهترین روش را برمی گزیند.

مزایای انواع روش های جوانسازی واژن

انواع روش های جوانسازی واژن، مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله آن ها می توان گفت که اکثریت کم تهاجمی و یا غیر تهاجمی هستند و دوره نقاهت آن ها بسیار کوتاه است. این رو ها در کم ترین زمان و در چند جلسه فرد را به آن نتیجه مطلوبی که می خواهد، می رساند. همین امر سبب زیباسازی این ناحیه و در نتیجه بهبود در روابط جنسی می گردد.

انواع روش های جوانسازی واژن

از روش های جوانسازی واژن می توان به چند عمل زیبایی اصلی اشاره کرد که عبارتند از :

  • لابیاپلاستی
  • واژینوپلاستی
  • هودکتومی
  • مونسپلاستی
  • تزریق فیلر
  • تزریق ژل به واژن
  • تزریق چربی به واژن
  • جوانسازی واژن با لیزر

در ادامه، به بررسی و شرح هر کدام از این ها خواهیم پرداخت :

لابیاپلاستی

در عمل جراحی لابیاپلاستی، بافت و پوست اضافی لابیامینورها کوتاه می گردد و پس از آن برش ها بخیه زده می شوند. این عمل هر نوع احساس خجالت و احساسی که سبب کاهش اعتماد به نفس افراد به دلیل افتادگی و آویزان بودن لابیامینور و یا لابیاماژور بوده است را از بین می برد.

این عمل می تواند با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی صورت گیرد. برای بخیه زدن برش ها، از بخیه های جذبی استفاده می شود. همین امر سبب می شود تا نیازی به برداشتن بخیه ها نباشد و فرد احساس ناراحتی نکند.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی که در آن از انواع تکنیک های زیبایی استفاده می شود، جهت سفت کردن و تقویت دیواره های واژن و دهانه آن است. خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند، معمولا احساس نیاز به واژینوپلاستی دارند، چرا که به دلیل این نوع زایمان، حساسیت خود را در رابطه جنسی از دست داده و رضایت نیز کاهش می یابد. به لحاظ ظاهری و فیزیکی نیز فرد را دچار مشکل می کند.

بهترین روش جوانسازی واژن

هودکتومی

جهت برداشت پوست اضافی اطراف کلاه کلیتورال و برطرف کردن ظاهر بد کلیتوریس، جراح زیبایی زنان، هودکتومی را پیشنهاد می دهد. جراح با مشخص شدن بافت لابیا، بافتی را که قرار است برداشته شود را علامت گذاری کرده و با تکنیک خاصی برش ها را انجام می دهد. الگوی برش بر اساس آناتومی بدن و طبق صلاحدید جراح زیبایی تعیین می شود.

تزریق فیلر

از جمله روش های جوانسازی واژن، تزریق فیلر است که هم می تواند با ژل و هم با چربی صورت گیرد. هدف از تزریق فیلرها، افزایش حجم ناحیه تناسلی و برطرف کردن مشکلاتی همچون خشکی واژن است. نتیجه این روش بلافاصله پس از تزریق و در کوتاه ترین زمان قابل مشاهده است.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن از جمله روش هایی است که سبب افزایش حجم لب های واژن شده و چین و چروک این نواحی را برطرف می کند. این روش آسان بوده و نتیجه را بلافاصله پس از تزریق می توان مشاهده نمود.. اما باید توجه کنید که برخی افراد واجد شرایط این روش نیستند، از جمله افراد باردار، افراد مبتلا به دیابت، کسانی که مشکلات انعقادی خون بوده و یا سابقه حساسیت داشته باشند.

با توجه به نوع برند، ماندگاری این روش متفاوت است. اما به طور میانگین ما بین 1 الی 2 سال ماندگاری آن متغیر است.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است که بدون ایجاد برش و بخیه قابل انجام خواهد بود . تزریق چربی به واژن یک روش جوانسازی به دلیل طبیعی بودن آن کاملا بدون عارضه بوده و هیچ گونه آلرژی و عفونتی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد .

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *