لوگو دکتر بهاره مرادیان
دکتر بهاره مرادیان / زیبایی و جوانسازی واژن / مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی
۴ دقیقه
مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

آنچه می خوانید...
مراقبت-های-بعد-از-تنگ-کردن-واژن

عمل های زیبایی نیز مانند سایر جراحی های دیگر و جراحی های درمانی، نیازمند یک سری مراقبت هاست تا نتیجه عمل آنچه شود که شما خواستار آن هستید. همچنین با رعایت مراقبت ها، دوره نقاهت نیز کاهش می یابد. در صورتی که این مراقبت ها انجام نشود، می تواند عوارضی همچون عفونت واژن، خونریزی های شدید قاعدگی و … شود. در این مقاله قصد داریم به مراقبت های بعد از واژینوپلاستی بپردازیم. با ما همراه باشید.

دوره نقاهت واژینوپلاستی چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از عمل تنگ کردن واژن حدود 6 هفته است که برای پیشگیری از عوارض آن، و ماندگاری و اطمینان از جراحی موفق، باید تمامی مراقبت های پس از جراحی جدی گرفته شود و همه آن ها به دقت انجام گیرد. مراقبت های پس از جراحی واژینوپلاستی یک سری محدودیت ها دارد که از جمله آن ها می توان به محدودتی های شبیه به انجام فعالیت ها، انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از ایجاد تورم بیشتر و نوشیدن میزان مناسب مایعات است.

اقدامات لازم پس از تنگ کردن واژن

در ماه اول پس از جراحی تنگ کردن واژن، باید هفته ای یک یا دو بار برای معاینه به پزشک خود مراجعه نمایید. با معاینه و بررسی، پزشک و متخصص در خصوص فرآیند بهبودی

پس از جراحی در ماه اول هفته ای یک یا دو بار باید توسط پزشک ویزیت شوید. در این ملاقات ها جراح فرایند بهبود شما را بررسی و بروز هر گونه مشکل را رسیدگی می کند. یک یا دو روز بعد از جراحی هورمون تراپی (استروژن) شروع می شود. از چهار تا شش هفته بعد از جراحی هم فیزیوتراپی کف لگن را توصیه می کنند. این نوع درمان باعث می شود درد و فشار واژن که بعد از عمل به وجود آمده کمتر شود و همچنین عضلات لگنی را هم قوی تر می کند.

زمان بندی بهبود بعد از واژینوپلاستی

بسته به نوع عمل و بی هوشی یا بی حسی که داشته اید، بعد از جراحی تنگ کردن واژن نیاز به انجام مراقبت های خاصی خواهید داشت. در ادامه کامل ترین فرایند بهبود و نکات مربوط به آن را می آوریم. اگر جراحی با بیهوشی کامل باشد، بعد از جراحی شما را به اتاق ریکاوری می برند تا از بیهوشی خارج شوید. بهبود از همین مرحله شروع می شود. در این مرحله پرستاران علایم حیاتی و میزان درد شما را چک می کنند تا به حالت پایدار برسید. اما جراحی زیبایی لابیاها که با نام لابیاپلاستی مشهور است، بدون بیهوشی بوده و با بی حسی قابل انجام است پس از عمل نیز فرد به راحتی می تواند به منزل بازگردد.

برای تسریع ئر روند بهبودی بعد از عمل واژینوپلاستی باید موارد زیر راعایت گردد :

روز اول و دوم بعد از واژینوپلاستی

باید در خانه و یا همان بمارستان استراحت مطلق داشته باشید تا از هر نوع مشکل و فشار به بدن جلوگیری شود. همین امر سبب می شود تا در این زمان،بافت درونی ترمیم شود و بهبودی تسریع یابد.

روز دوم و سوم بعد از جراحی

در این و پانسمان از محل جراحی خارج می شود و شما می توانید روی تخت خود بنشینید و با احتیاط راه رفتن را شروع کنید

روز پنجم تا هفتم بعد از جراحی

جراح هر گونه پانسمان و استنتی که در واژن شما باشد را خارج می کند.

مراجعه به پزشک پس از واژینوپلاستی

اگر بعد از جراحی تنگ کردن واژن خود هر کدام از علامت های زیر را داشتید به پزشک مراجعه کنید:

  • درد و تورم زیاد
  • تهوع و استفراغ شدید
  • بی حسی، لرزش یا تغییر رنگ دست و پا
  • خونریزی از محل زخم ها یا باز شدن زخم ها
  • علائم عفونت در محل زخم ها، مثل قرمزی، ترشحات غیرعادی، افزایش حساسیت، تورم و داغی

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *