لوگو دکتر بهاره مرادیان
۵ دقیقه
در خصوص هزینه لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...
هزینه عمل لابیاپلاستی

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد عمل زیبایی برای هر فردی تنبدیل به یک دغدغه شده است، هزینه های مربوط به آن است. عوامل زیادی هستند که بر هزینه های زیبایی واژن و از جمله هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیر می گذارد. این جراحی شخص به شخص متفاومت است و ممکن است تکنیک به کار گرفته شده، برای فرد دیگری به کار گرفته نشود. به همین دلیل است که نمی توان قیمت دقیقی داد. بهترین روش جهت تخمین هزینه عمل، مراجع به جراح پلاستیک است.

یک سری هزینه ها هستند که بسته به فرد و اینکه در کدام مکان از جمله مطب یا بیمارستان انجام شود، می تواند متفاوت باشد. سایر عوامل نیز هستند که تا حدودی می توانند در کم و زیاد شدن هزینه ها موثر باشند.

برای مشاوره و اطلاع دقیق از هزینه ها نام و شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشیم.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
شماره تماس شما با موفقیت ثبت شد !
شماره تماس شما ثبت نشد ! لطفا مجددا تلاش نمایید.

آیا بیمه‌ها هزینه لابیاپلاستی را تقبل می‌کنند؟

لابیاپلاستی عمل زیبایی است و عمل زیبایی تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای از هر نوع و تکمیلی قرار نمی گیرد. در حالت کلی هیچ عمل زیبایی تحت پوشش بیمه نیست.

آیا جراحی های دیگر زیبایی واژن در افزایش هزینه ها دخیل است؟

در کنار لابیاپلاستی ممکن است نیاز به سایر عمل های دیگر نظیر واژینوپلاستی، سفید کردن واژن و … باشد. در حالت ترکیبی بسته به پزشک ممکن است هزینه ها افزایش یا کاهش یابد،؛ برخی ازپزشکان به دلیل ترکیبی بودن روش ها، تخفیف هایی را در نظر می گیرند.

مقایسه هزینه لابیاپلاستی با هزینه های دیگر

هزینه عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی مانند سایر اعمال زیبایی ، در کشورهای مختلف متفاوت است. با مقایسه هزینه عمل زیبایی در کشورهای خارجی نشان می‌دهد که هزینه لابیاپلاستی در آمریکا و کشورهای ار.پایی بسیار بیش تر و در نتیجه به صرفه نبودن آن برای خواهان این جراحی است. همین علل سبب می شود تا افراد خارجی جهت انجام اعمال زیبایی به ایران بیایند. در سال‌های اخیر تقاضا جهت عمل جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی بالا رفته و خارجی ها ترجیح می‌دهد عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی خود را در ایران انجام دهند.

عوامل موثر بر هزینه عمل لابیاپلاستی

  • تکنیک جراحی
  • میزان برش های حین جراحی
  • فرم لابیامینورها
  • میزان مواد مصرفی همچون نخ و ابزارها
  • جراحی ترکیبی و همزمان با لابیاپلاستی
  • استفاده از لیزر جهت جراحی
  • مکان جراحی لابیاپلاستی

کیفیت لابیاپلاستی مهم تر از هزینه است!

سهل انگاری در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی برای صرفه جویی در هزینه های عمل می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. ناحیه تناسلی خانم ها یک ناحیه بسیار حساس است که باید به حفظ سلامتی آن توجه کافی داشته باشید. بعد از جراحی ممکن است عوارضی مانند عفونت بعد از عمل لابیا، کبودی، تورم، درد و … ایجاد شود. شما می توانید با انتخاب یک پزشک جراح خوب از توصیه های وی در زمینه کنترل این عوارض بهره مند شوید.

عوامل تعیین کننده هزینه لابیاپلاستی

عوامل و فاکتورهای مختلفی بر روی هزینه لابیاپلاستی تاثیر گذار هستند. هر یک از این موارد می توانند بر روی کم یا زیاد شدن هزینه عمل لابیا موثر واقع شوند. در ادامه مهم ترین عوامل موثر بر روی قیمت لابیاپلاستی را مورد بررسی قرار داده ایم:


شکل و فرم لابیاهای واژن

شکل ظاهری، ضخامت پوست لابیاها و اندازه آن ها بر هزینه لابیاپلاستی تاثیر زیادی می گذارد. بزرگ یا کوچک بودن لابیاهای مینور و ماژور مشخص می کند که از چه روش جراحی، تکنیک برش و میزان برش برای لابیاپلاستی استفاده شود. اندازه لابیاها در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد.


تکنیک جراحی لابیاپلاستی

هنگامی که اندازه لابیاها خیلی بزرگ باشد، از روش جراحی برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود. این جراحی در محیط مطب و کلینیک انجام می شود. هنگامی که اندازه لابیاهای مینور خیلی بزرگ نباشند، از لیزر برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود. انتخاب از میان این دو روش جراحی و استفاده از لیزر می تواند بر روی هزینه لابیاپلاستی موثر باشد.


میزان برش جراحی

اگر لابیاها آویزان و بزرگ باشند، برای اصلاح ظاهر آن ها نیاز به برش بیشتری می باشد. بنابراین مدت زمان جراحی طولانی تر می شود. هزینه لابیاپلاستی با کار بیشتر پزشک تغییر می کند. علاوه بر این، برش های لابیاپلاستی با تکنیک های متفاوتی ایجاد می شوند. برش صاف، برش V شکل و برش Z شکل می تواند برای جراحی انجام شود. برخی از برش ها پیچیده تر هستند و بر هزینه لابیاپلاستی تاثیر می گذارند.


مواد و ابزار استفاده شده در عمل

در طی جراحی از وسایل و ابزاری استفاده می شود که هر چه از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، استفاده از آن ها هزینه عمل را نیز افزایش می دهد. مواد استفاده شده مانند وسایل جراحی (آیتم های یک بار مصرف جراحی، کاور و …)، مواد بیحسی یا بیهوشی (هزینه لابیاپلاستی با توجه به نوع مواد بی حسی و مواد بیهوشی استفاده شده با توجه به برند آن ها تغییر می کند. میزان استفاده از مواد بی حسی هم در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد. در برخی از خانم ها چند بار بی حسی انجام می شود)

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *