لوگو دکتر بهاره مرادیان
دکتر بهاره مرادیان / زیبایی و جوانسازی واژن / اطلاعاتی در خصوص جراحی زیبایی کلیتوریس
۶ دقیقه

اطلاعاتی در خصوص جراحی زیبایی کلیتوریس

آنچه می خوانید...

یکی از عمل های زیبایی که خانم ها انجام می دهند جراحی هودکتومی می باشد. این جراحی را به عنوان عمل زیبایی کلیتوریس می ‌شناسند. خانم هایی که از ناحیه تناسلی شان رضایت زیادی ندارند اقدام به این عمل زیبایی می نمایند.  اگر شما می خواهید بدون نگرانی از لباس هایی که تنگ هستند استفاده کنید باید این روش جراحی را انتخاب نمایید. با کوچکتر کردن ناحیه کلیتوریس در قسمت اندام تناسلی می توانید زیبایی این قسمت را افزایش دهید.

جراحی هودکتومی و تاثیر ناحیه کلیتوریس

 خانم ها در ناحیه تناسلی شان بخش های متفاوتی وجود دارد. یکی از بخش های تاثیرگذار کلیتوریس می باشد که به عنوان بخش حساس شناخته می ‌شود. بسیاری از خانم ها امکان دارد که بخواهند بخشی از ناحیه تناسلی شان را زیباتر کنند. بر همین اساس به دنبال عمل های زیبایی می روند. عمل کلیتوریس یکی از انواع عمل های زیبایی به شمار می رود که در این عمل چین های کلیتوریس را درمان می کنند. این قسمت از ناحیه تناسلی امکان دارد که بیش از اندازه کوچک یا بزرگ باشد.

 به همین دلیل با جراحی کلیتوریس زیبایی این قسمت افزایش پیدا خواهد کرد. نحوه انجام این جراحی به این صورت می باشد که روی کلیتوریس یک برش عمودی کودک ایجاد می گردد. پس از آن لبه هایی که ایجاد می ‌گردند در اثر برش باید برگردانده شوند. سپس پزشک باد نخ فرایند دوختن را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. تمامی پروسه این عمل جراحی حدود ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد.

بیش تر بخوانید : لابیاپلاستی

دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس

 دلایل متفاوتی برای انجام دادن جراحی هودکتومی وجود دارد. خانم هایی که می‌ خواهند این جراحی را انجام دهند به دنبال اهداف خاصی هستند. زیبایی بیشتر در قسمت ناحیه تناسلی و همچنین افزایش اعتماد به نفس یکی از مهمترین دلایل انجام دادن این عمل زیبایی می باشد. بهبود کیفیت روابط جنسی به عنوان دلیل دیگر انجام دادن این عمل زیبایی شناخته می‌ شود. برای اینکه خانم ها به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسند این عمل زیبایی را انجام می دهند. جهت پوشیدن لباس های تنگ و همچنین رضایت از رابطه جنسی انجام عمل هودپلاستی یا کلیتوریس بهترین اقدام می باشد.

هر یک از افرادی که این عمل جراحی را انتخاب می‌ کنند می ‌توانند پوست های اضافی کلیتوریس را بردارند برای زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی این عمل یکی از بهترین عمل های زیبایی به شمار می‌ رود. خانم هایی که ناحیه کلیتوریس شان بزرگ است نمی‌ توانند به راحتی ورزش کنند. آنها لباس های تنگ نمی توانند بپوشند و به همین دلیل است که تمایل زیادی برای انجام دادن این جراحی دارند.

بهترین کاندیدای عمل زیبایی کلیتوریس

 افراد زیادی می باشند که می توانند با انجام دادن جراحی هودکتومی مشکلات شان را برطرف کنند. کاندیدای مناسب جهت جراحی زیبایی کلیتوریس توسط پزشک انتخاب می ‌شود. اگر شما زمان پوشیدن لباس های تنگ احساس خوبی ندارید می توانید عمل جراحی انجام دهید. اگر خانم ها با کاهش لذت جنسی زمان برقراری رابطه جنسی مواجه می ‌باشند این عمل برایشان بهترین عمل به شمار می ‌رود. اگر خانم ها زمان تحریک جنسی دشواری‌ های زیادی طی می‌ کنند و از ظاهر کلاهک کلیتوریس خودشان رضایت ندارند می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

آیا جراحی هودکتومی درد دارد ؟

جراحی هودپلاستی توسط پزشک به صورت سرپایی انجام می گردد. پزشک جهت عمل از بی حسی موضعی استفاده می‌ کند. به همین دلیل بیمار در حین عمل هیچ نوع دردی را به دلیل بی حسی موضعی احساس نمی کند. اما اگر بعد از جراحی بیمار احساس درد داشته باشد بهترین راهکار این است که از داروهای مسکن استفاده نماید. داروهای مسکن که بیمار می خواهد از آنها استفاده کند تنها باید توسط پزشک تجویز گردد. اگر تمامی اقدامات و روش‌های مراقبتی بعد از درمان را رعایت کند می ‌تواند بهبودی کامل را به دست بیاورد. میزان درد بیمار در این عمل بسیار کم است.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی کلیتوریس

 به طور کلی هر یک از بیمارانی که به مراقبت های بعد از جراحی هودکتومی توجه می کنند به راحتی می توانند میزان درد را از بین ببرند و سریعتر نتیجه لازم را مشاهده نمایند. مراقبت های قبل و پس از جراحی برای بیماران اهمیت زیادی دارد. طی پنج روز اول که افراد جراحی کرده اند باید به مراقبت ‌های خاصی دقت داشته باشند. بیمار باید در روز اول استراحت مطلق نماید. با استراحت مطلق می تواند از هر نوع مشکلی که بعد از جراحی به وجود می ‌آید را جلوگیری نماید.

 از جمله مراقبت هایی که باید شما باید به آن دقت داشته باشید انجام ندادن فعالیت های سنگین و ورزش حدود یک ماه می باشد. بیمار بعد از جراحی کلیتوریس باید حدود یک ماه در استخر و وان حمام قرار نگیرد. میوه ها و سبزیجات بیشتری را میل کند. بر با میوه ها و سبزیجات می تواند از یبوست جلوگیری نماید. خانم هایی که این عمل را انجام می ‌دهند تان بهبودی کامل شان باید حدود یک ماه از رابطه جنسی خودداری کنند.

بیش تر بخوانید : واژینوپلاستی

آیا بعد از جراحی هودکتومی لذت جنسی از بین می رود ؟

بسیاری از بیمارانی که جراحی کلیتوریس را انجام می دهند این پرسش برایشان به وجود می ‌آید که آیا بعد از جراحی لذت جنسی شان کاهش پیدا خواهد کرد. در پاسخ باید بگوییم که خیر، این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود. بر همین اساس زمان جراحی به عصب های جنسی هیچ نوع آسیبی وارد نخواهد شد. به همین دلیل حس های جنسی خانم ها از بین نمی رود. تنها موردی که امکان دارد کاهش جنسی خانم ها را به دنبال داشته باشد ورم در قسمت ناحیه جراحی می باشد. این ورم امکان دارد که حدود ۳ تا ۶ ماه مشاهده گردد.

 به همین دلیل فرد ممکن است مشکل کاهش میل جنسی را دریافت نماید. پس از این مدت بیمار به حالت عادی برمی گردد و سریع تر به ارگاسم می رسد. عمل کلیتوریس برای خانم هایی که دارای مشکل جنسی هستند مناسب می باشد. این جراحی علاوه بر اینکه ناحیه تناسلی را زیباتر می کند افزایش ارگاسم و همچنین لذت بردن از رابطه جنسی را به دنبال دارد. با مراقبت های بعد از عمل هودپلاستی از عوارض متفاوت مانند خونریزی، تورم، عفونت و … جلوگیری خواهید کرد.

دکتر بهاره مرادیان

متخصص زنان، زایمان و نازایی ​
- مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
- مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *